Kniha Spoluprací k úspěchu

Mým cílem bylo napsat knihu, která bude zdrojem rychlé inspirace pro lidi v pracovním procesu. Knihu, která nepotřebuje hodně Vašeho času, dá se otevřít na kterékoliv straně a umožní třeba i během pár sekund dostat impulz či inspiraci, ze kterých lze čerpat celé hodiny či dny.

Je souhrnem myšlenek a pozorování, ke kterým jsem dospěl po 18 letech přednášení, konzultování a práce s lidmi. Je souhrnem inspirace od mnohých lidí z mého života, za kterou jsem jim upřímně vděčný. A je výsledkem vnitřní touhy podělit se o to, co ve mně je.

Kniha nemá za cíl ohromit ani neobsahuje kouzelné nebo zaručené recepty na úspěch. Jsou to spíše odpozorované jednoduché pravdy, které jsem vnímal u sebe nebo u ostatních. Když jsem se jimi řídil, pociťoval jsem uspokojení spojené s výsledky, když ne, dařilo se méně.

Kromě chuti podělit se o své myšlenky má tato kniha ještě jeden pro mě velmi důležitý rozměr. Dnes existuje hodně děl, která nám radí, jak se chovat jako manažeři, jako lídři, ale málo děl, které nám radí, jak se chovat v roli zaměstnance. Cílem této knihy je inspirovat současně obě strany tak, aby si byly vzájemně větším přínosem. Nemá učit manažery manipulovat, nemá učit pracovníky kličkovat. Naopak. Otevřenou komunikací o roli a touhách obou stran má způsobit ještě více vzájemného porozumění a přirozenější kooperaci managementu a členů skupiny.

Věřím, že dané myšlenky budou Vám i Vašemu okolí skutečně prospěšné a inspirativní, ať už pracujete v roli šéfa nebo zaměstnance. Pokud se to podařilo, jsem upřímně rád.

Ing. Rastislav Zachar
rasto02

Zjistěte, co říkají čtenáři »